Besetzung
Ondřej Pavelka
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Mapa zámořských objevů (1978) (Fernsehfilm)
Naši furianti (2006) (Theateraufzeichnung)
Lukáš Hlavica
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Krvavá svatba (1987) (Theateraufzeichnung)
Specialita šéfkuchaře (1999) (Fernsehfilm)
Swingtime (2007) (Fernsehfilm)
Tomáš Töpfer
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Záhada (2011) (Theateraufzeichnung)
Blboun (2001) (Theateraufzeichnung)
Brouk v hlavě (2020) (Theateraufzeichnung)
Rudolf Hrušínský ml.
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Die Volksschule (1991)
Heimat, süße Heimat (1985)
Hráči (1983) (Theateraufzeichnung)
Marek Vašut
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Mňága - Happy End (1996)
Hitler - Der Aufstieg des Bösen (2003) (Fernsehfilm)
La Vie en rose (2007)
Jan Kanyza
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Lekár umierajúceho času (1983) (Serie)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Lovec (1980) (Fernsehfilm)
Ivana Chýlková
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Das Erbe oder: Fuckoffjungsgutntag (1992)
Maska a tvář (2005) (Theateraufzeichnung)
BrainStorm (2008) (Fernsehfilm)
Ljuba Krbová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (Serie)
Tři spory (1981) (Serie)
Jana Krausová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Zámek v Čechách (1993) (Fernsehfilm)
Sedm schodů k moci (2023) (Serie)
Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea (1977)
Miriam Chytilová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus - Director's Cut (1984)
Kolya (1996)
Ferien für den Hund (1980)
Martin Stropnický
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Krvavá svatba (1987) (Theateraufzeichnung)
Mapa zámořských objevů (1978) (Fernsehfilm)
P.F. 77 (2003) (Fernsehfilm)
Milan Enčev
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Devadesátky (2022) (Serie)
Burning Bush (2013) (Fernsehfilm)
Ochránce (2021) (Serie)
Jan Přeučil
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Der Tod der herrlichen Rehe (1986)
Muž v pozadí (1995) (Serie)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Ivo Novák
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Devadesátky (2022) (Serie)
Ochránce (2021) (Serie)
Tannbach (2015) (Serie)
Petr Franěk
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Burning Bush (2013) (Fernsehfilm)
Herec (2020) (Serie)
David Novotný
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Oblomov (2002) (Theateraufzeichnung)
Teremin (2010) (Theateraufzeichnung)
Burning Bush (2013) (Fernsehfilm)
Petr Motloch
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Naši furianti (2006) (Theateraufzeichnung)
Rédl (2018) (Serie)
Martin Sitta
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Burning Bush (2013) (Fernsehfilm)
Der Bastard muss sterben (1998)
Hartmut Krug
Deutsche Demokratische Republik
Beste Filme:
Operace Silver A (2007) (Fernsehfilm)
České století (2013) (Serie)
Jasnovidec (2005) (Fernsehfilm)
František Švihlík
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Smutek sluší Elektře (1991) (Theateraufzeichnung)
Četnické humoresky (2001) (Serie)
Člověk proti zkáze (1989)