Regie:
Jaroslav SoukupDrehbuch:
Jaroslav SoukupKamera:
Richard ValentaMusik:
Zdeněk BartákBesetzung:
Viktor Preiss, Pavel Pavlovský, Radovan Lukavský, Petr Kostka, Radoslav Brzobohatý, Jana Dolanská, Jana Gýrová, Jana Šulcová, Jiří Pleskot, Vladimír Ráž (mehr)Besetzung
Ferdinand Krůta
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Lucerna (1967) (Fernsehfilm)
Lerchen am Faden (1969)
Liebe nach Fahrplan (1966)
Jiří Samek
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Četnické humoresky (2001) (Serie)
Zapomenuté světlo (1996)
Popel a hvězdy (1990) (Fernsehfilm)
Gustav Opočenský
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Die Hexenjagd (1969)
Das Ohr (1970)
Wut und Trauer (1969)
Zdeněk Hodr
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Die Hexenjagd (1969)
Mnoho povyku pro nic (1972) (Theateraufzeichnung)
Baron Münchhausen (1961)
Karel Augusta
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Lauf, Ober, lauf! (1980)
Alle guten Landsleute (1968)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Vladimír Krška
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Tažní ptáci (1983) (Fernsehfilm)
Ubohý pan Kufalt (1981) (Fernsehfilm)
Dům na nebesích (1984) (Theateraufzeichnung)
Josef Chvalina
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Přišel na večeři (1981) (Theateraufzeichnung)
Poslední mohykán (1947)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (Fernsehfilm)
Ladislav Šimek
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Poslední dopis (1973) (Fernsehfilm)
Lerchen am Faden (1969)
Pavel Rubeš
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Kdyby tisíc klarinetů (1964)
Romaneto (1980)
Můj nezdolný lev (1980) (Fernsehfilm)
Bohumil Vávra
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Muž v pozadí (1995) (Serie)
Adelheid (1969)
Václav Mareš
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Lauf, Ober, lauf! (1980)
Zlatí úhoři (1979) (Fernsehfilm)
Das Geheimnis der Burg in den Karpaten (1981)
Lena Birková
Sowjetunion
Beste Filme:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Kolya (1996)
Adele hat noch nicht genachtmahlt (1978)
Bohuslav Ličman
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Blutspuren (1969)
Der Bastard muss sterben (1998)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (Fernsehfilm)
Luisa Kollingerová
Beste Filme:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Noc nevěsty (1967)
Romaneto (1980)
Dalimil Klapka
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku (1981)
Saxana - Mädchen auf dem Besenstiel (1971)
Saturnin (1994)
Viktor Maurer
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus - Director's Cut (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (Fernsehfilm)
Lebemänner (1969)
Ladislav Navrátil
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Vernunftehen (1968) (Serie)
Das gestohlene Luftschiff (1966)
Alexandr Dumas starší (1970) (Serie)
Růžena Smolíková
Beste Filme:
Eine Nacht auf Karlstein (1973)
Božská Ema (1979)
Slaměný klobouk (1971)
Oto Ševčík
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Das Attentat (1964)
Wir müssen zusammenhalten (2000)
Der Tod heißt Engelchen (1963)
Jaroslava Tichá
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Alle guten Landsleute (1968)
Wut und Trauer (1969)
Kukačka v temném lese (1984)